מסלולי לימוד

ואיך נבנה לכם קורס המתאים עבורכם

כשמדובר בציון שלכם – אנחנו לא יודעים להפסיד בכבוד. אתם מנצחים. הקבוצות הקטנות, הצוות המקצועי, היחס האישי ופיתוח מיומנויות החשיבה הם המפתח להשגת ציון פסיכומטרי גבוה. בבחינה הפסיכומטרית הציון הוא יחסי. כדי להגיע לציון של 740 ומעלה אנחנו מתייחסים אליכם כאל משימה בחשיבות עליונה, ועושים כל מה שנדרש על מנת להביא אתכם אל היעד. תנאי הרישום לפקולטות ולחוגים מסוימים מגדירים נתוני קבלה מחמירים, ביניהם גם ציון פסיכומטרי גבוה באופן מיוחד. פגישה עם סטודנט שגר במרחק שעתיים נסיעה, שמסביר לנו שהגיע אלינו משום שהוא חייב ציון של 760 כדי להתקבל לרפואה, היא לא דבר נדיר. אותם סטודנטים מגיעים אלינו, למבשרת ציון, מכל רחבי הארץ. (השנה למדו באקדמיה לפסיכומטרי סטודנטים מחיפה, מבאר שבע, מראש העין, מזיכרון יעקב, מאשקלון ועוד). אותם סטודנטים מבינים לאן הם מגיעים ולמה שווה להם לנסוע כל כך רחוק. על מנת לקבל את הציון הנדרש לרפואה, יש להגיע לרמות ניתוח והבנה מעמיקות של הבחינה וחשוב מכך – של עצמכם. בעזרתנו תלמדו לחשוב, לנתח את הבחינה ולהבינה לעומק, אך חשוב מכך – תלמדו להכיר את עצמכם ולהעצים את החשיבה ואת אופן הלמידה שלכם.

לחצו כאן לפרטים אודות קורס פסיכומטרי לרפואה >>

רוצים ללמוד הנדסה? אז למה שתשקיעו כסף ושעות לימוד יקרות, ותתמקדו בנושאים שכמעט לא רלוונטיים אליכם, כמו אלה שקשורים לחשיבה מילולית?

החל מאוקטובר 2011, בנוסף לציון פסיכומטרי כללי, המרכז הארצי מספק עוד שני ציונים: "ציון בדגש כמותי" ו- "ציון בדגש מילולי", במטרה לסייע למשתמשים בציוני הבחינה (האוניברסיטאות) למקד את הדרישות בנושאים שחשובים עבור הפקולטה המבוקשת. הדרישות של הפקולטות להנדסה מתמקדות בעיקר בציון גבוה בחלק החשיבה הכמותית, וציון כללי ממוצע למדי.

במיוחד בשבילכם, שמבקשים להתקבל לפקולטה להנדסה, בנינו מסלול מיוחד. במסלול זה נתמקד בנושאים הבאים:

 1. לימוד לעומק של חשיבה כמותית, ששם דגש על הבנה מעמיקה ולא על זיכרון, בדיוק כפי שתדרשו באוניברסיטה.
 2. השגת פטור בחלק האנגלית, כדי שהנושא לא יפריע לכם בשנה א'.
 3. התמקדות מועטה בחלק המילולי, רק בנושאים שמצדיקים זאת מבחינת עלות-תועלת.
 4. לימוד ותרגול מיומנויות למידה, תכנון זמן ועוד, כדי שכשתגיעו לשנה א' – תדעו להתמודד עם העומס הצפוי בה.

אתם לא מוכרחים להוציא 740 ואין לכם לקות למידה?? בנינו למענכם מסלול שהדגש בו, מעבר להשגת הציון הנדרש כמובן, הוא הכנה ללימודים גבוהים והבנת ההבדלים בין אופן הלמידה הנדרש מכם בתיכון לזה המצופה מכם באקדמיה. אל "תתגלחו" על סמסטר א', בואו ללמוד להיות סטודנטים מעולים כבר עכשיו!

הבחינה הפסיכומטרית לא פותחה כדי לבדוק מי יודע חוקי חזקות. הבחינה בודקת (ובהצלחה מרשימה, יש לציין) את סיכויי השרידות של הסטודנט בשנה א' ללימודים אקדמיים. במקום ללמד אתכם טריקים ושטיקים, נכון יותר ללמד אתכם להיות סטודנטים מעולים, ולהקנות לכם יכולות שיתבטאו בסופו של דבר בציון הבחינה ובלימודים האקדמיים!

יש לכם לקויות למידה והחלטתם ללכת ללמוד באוניברסיטה? אנחנו מורידים בפניכם את הכובע – ונעשה הכל כדי שתצליחו!

אנחנו מבינים מה הייתה חוויית הלימודים שלכם בתיכון, עד כמה הלימודים ה"רגילים" מאתגרים ולא פשוטים לכם. צוות המומחים שלנו בונה למענכם תכנית לימודים שמותאמת לחוזק שלכם, וליכולת הקליטה המיוחדת של כל סטודנט עם לקות למידה. אנחנו מחויבים להצלחה שלכם!

מסלול הלימוד לפסיכומטרי שמותאם לכם, עם המחויבות שלכם לתהליך, יאפשר לכם להצליח בפסיכומטרי ולהצטיין בלימודים האקדמיים!

ללמוד באוניברסיטה זה כבר לא חלום, אתם מגשימים אותו עכשיו!
האקדמיה לפסיכומטרי מפעילה מסלול נפרד וייחודי שמיועד ללקויי למידה.
תכנית הלימוד במסלול זה נקבעת בהתאם לממצאי האבחון הראשוני ובשיתוף פעולה מלא ביניכם לבין הצוות המקצועי.

יש מקרים שבהם מאפשרים לבעלי לקויות למידה תנאים מותאמים בפסיכומטרי. תנאים אלה נועדו "לנטרל", עד כמה שניתן, את השפעת הלקות על מידת ההצלחה במבחן הפסיכומטרי. מי שמבקש להיבחן בתנאים מותאמים מגיש בקשה בכתב ומצרף מסמכים כנדרש. הזכאות נקבעת על ידי צוות מקצועי שקובע אם המועמד מתאים לפסיכומטרי בתנאים מותאמים. אין קשר בין התאמות או הקלות שקיבלתם בבחינות הבגרות לבין הבחינה הפסיכומטרית, רוב הנבחנים שקיבלו הקלות במסגרת בחינות הבגרות לא מקבלים אותן בפסיכומטרי.

כחלק בלתי נפרד מהקורס, אנחנו מעניקים ייעוץ והכוונה בהגשת הבקשה והמסמכים הנלווים לסטודנטים שמבקשים בחינה מותאמת, ומגדילים את הסיכוי לאישור באופן משמעותי.

אתם לקויי למידה? אל תגישו את הבקשה להקלות לפני שהתייעצתם אתנו!

התאמות בפסיכומטרי

 • בחינה אדפטיבית ממוחשבת
 • תוספת זמן בחלק מהבחינה או בכולה
 • הפסקות בין פרקי הבחינה
 • תנאים פיזיים מתאימים למגבלה פיזית מסוימת
 • השמעת פרקי הבחינה באנגלית
 • טופס בחינה מוגדל או גיליון תשובות מוגדל
 • שימוש במחשבון לארבע פעולות החשבון הבסיסיות: חיבור, חיסור, כפל וחילוק (נדיר. רק במקרים חמורים של דיסקלקוליה)
 • הקלדת מטלת הכתיבה

יש לכם שאלות לגבי התאמות ללקויי למידה בפסיכומטרי? דברו אתנו!

עשיתם כבר קורס אחד? מוכרחים לשפר את הציון? יש לנו פתרון עבורכם!

אין לכם טעם להירשם לעוד קורס שבו יסבירו לכם (שוב) את הנושאים שאתם כבר מבינים, מצד שני, לא הגעתם ליעד בגלל שיש נושאים שבהם אתם לא מספיק חזקים. הפתרון הוא בניית מסלול אישי עבורכם, על פי תוצאות האבחון, ושיבוץ רק לשיעורים שאותם אתם מוכרחים לעבור. כך תחסכו כסף וזמן, ותוכלו להתמקד בדיוק במה שאתם צריכים.

לימוד ותרגול של מיומנויות הלמידה הנדרשות באקדמיה הוא חלק בלתי נפרד מתוך ההבנה העמוקה שזה הנושא העיקרי שישפיע על העתיד האקדמי שלכם, גם בבחינה הפסיכומטרית וגם אחריה!

לא רוצים קורס? לא צריך! קחו את ערכת הלימוד העצמי שלנו ורוצו (כמעט) לבד!

מה כוללת החבילה?

 1. אבחון פסיכומטרי מלא.
 2. ערכת הלימוד הטובה ביותר שקיימת, המותאמת בעיקר לציונים הגבוהים, אך עדיין מתחילה מאפס.
 3. תכנית לימוד מסודרת הכוללת משימות יומיות ושבועיות, תזמון הסימולציות והתאמות אישיות בהתאם לאבחון הפסיכומטרי.
 4. שני מפגשים קבוצתיים בקבוצות קטנות: האחד בתחילת הקורס – להסביר את אופן הלימוד, לתת דגשים בנושא זיכרון, מיומנויות למידה, תכנון השגרה וכו'. האחר בתחילת המרתון – דגשים בנושא תקופת המרתון, תחקור סימולציות והסקת מסקנות, דגשים לעניין מטלות הכתיבה, ליום הבחינה וכו'.
 5. תמיכת עמיתים – תהיו חלק מקבוצות פייסבוק ווואטסאפ שבה תוכלו לשתף, לשאול שאלות ולקבל עזרה משאר חברי הקבוצה.
 6. שימוש באתר התלמידים שלנו – תוכלו להזין את הסימולציות, לקבל גרף התקדמות, לנהל את המשימות און-ליין ולוודא התקדמות בהתאם לתכנית.
 7. מתקשים בנושא מסוים? נתקלים בבעיה? עדיין לא צריך לוותר ולקחת קורס מלא – אפשר לפנות אלינו, להצטרף לשיעור קבוצתי של קורס פעיל בנושא ספציפי או לקבל שיעור פרטי רק במה שצריך מאחד המורים המומחים שלנו.
 • אבחון ראשוני – לאתר פערים ראשוניים.
 • מכינה לפני הקורס – מתואמת לאבחון שביצעתם.
 • מסלול קבוצתי עד 20 תלמידים בקבוצה.
 • ערכת ספרים מלאה עם 20 סימולציות מודפסות של המרכז הארצי.
 • התאמה ברמת הקבוצה – התלמידים מחולקים לפי רמות קבוצה הומוגניות.
 • גישה לאתר סטודנטים המספק תרגול ופתרונות מוקלטים.

רוצים לשמוע עוד?

 • "מעבר לפסיכומטרי, אני יכול להגיד שכיום לאחר שסיימתי קורס באקדמיה לפסיכומטרי אני יודע ללמוד, יודע לנהל את זמן הלימודים שלי בצורה אפקטיבית. קיבלתי כלים לחיים שהם הרבה מעבר למבחן ולציון הפסיכומטרי".

  גב בר ניר
 • באקדמיה לפסיכומטרי למדתי ללמוד, הבנתי שזה רק עוד מבחן בדרך לדברים גדולים הרבה יותר. התקופה הזאת באקדמיה הפכה אותי לסטודנט רגוע ומחושב, סטודנט שיודע להגיע מוכן לכל מטלה, מבחן או מצב שהאוניברסיטה זורקת עליו. אני מצליח!

  יעקב זינגר
 • באקדמיה לפסיכומטרי גיליתי מהן היכולות שלי ולאן אני יכולה להגיע. תודה על החיזוק והפרגון לאורך הדרך, בשיעורים הקבוצתיים ובפגישות האישיות. למדתי על עצמי דברים שהולכים איתי הלאה בהמשך הדרך האקדמית ובאופן כללי

  יעל רז
adminמסלולי לימוד