מאמרים

איך מתמודדים עם פסיכומטרי גרוע?

אחרי הטיול הגדול, אתם מתחילים להסתגל לאט לאט למציאות החדשה שלכם ולבסס לעצמכם את החיים הבוגרים. כמו חבר'ה צעירים רבים, גם אתם מחליטים לפנות אל אופק אקדמי ולבחור בתכנית לימודים שתעניק לכם תואר ראשון.

כידוע, תנאי הסף לכניסה למוסדות הלימוד להשכלה הגבוהה הוא הצלחה בבחינת הפסיכומטרי. כל אחד מציב לעצמו ציון יעד אחר, המבוסס על תנאי הקבלה לתכנית הלימודים אליה הוא רוצה להתקבל.

רגע לפני שגם אתם נכנסים ללחץ מהבחינה הכל כך חשובה, דעו כי זו בחינה שבה תוכלו להיבחן יותר מפעם אחת לטובת שיפור הציון. עם זאת, צריך לזכור שפסיכומטרי הוא אמצעי ולא מטרה! המטרה היא קבלה ללימודים אקדמיים. כשמבינים את זה, ברור מדוע אנחנו כל כך מתעקשים לחסוך מכם את כל ההתעסקות הזו ולאפשר לכם לקבל את הציון הנחשק אחרי בחינה אחת בלבד.

איך מתמודדים עם ציון פסיכומטרי גרוע?

חשוב להבין כי ציון גרוע עבור אחד הוא ציון מושלם עבור אחר. מדובר על ציון יחסי המתורגם בצורה שונה אצל כל מועמד להרשמה לתכנית במוסד אקדמי. בעוד פקולטות כדוגמת מדעי הרוח מציבות רף כניסה נמוך יחסית, פקולטות למדעים מדויקים מציבות רף כניסה גבוה יותר. לכן, חשוב להבין מהו היעד של כל אחד ובהתאם להבין מה הוא צריך לעשות כדי לכבוש את מטרתו.

עבור מי שרוצה להתקבל לרפואה – ציון של 730 הוא בד"כ גרוע. מבחינת מי שרוצה ללמוד משפטים – זה יהיה ציון הרבה מעבר לנדרש!

כשבודקים לעומק את הסיבות לקבלת ציון פסיכומטרי גרוע, מבינים כי לכל אחד מגבלות שונות שמונעות ממנו להגיע אל היעד הנכסף. לכן, אם גם אתם קיבלתם ציון פסיכומטרי שמתנגש עם הציפיות שלכם ומעכב אתכם בהרשמה לתכנית הלימוד, דעו כי יש מה לעשות: אבחון פסיכומטרי.

התכלית של אבחון זה היא לאתר את הפחים שבהם אתם נופלים, את הקשיים המאפיינים אתכם ספציפית ובהתאם לשדך לכם תכנית עבודה. המטרה? לגרום לכם לקבל את הציון שיכניס אתכם אל תכנית הלימודים בה אתם חושקים כמה שיותר מהר!

מה בודקים באבחון פסיכומטרי ואיך הוא יכול לסייע?

אבחון הפסיכומטרי הוא כלי שהושקעו בו מאמצים רבים, בסיוע של אנשי מקצוע מן השורה – מרופאים ועד פסיכולוגים. באמצעות האבחון הזה, ניתן לקבל תמונה בהירה שהיא מעין פרופיל של המועמד. עם תוצאות האבחון, ניתן להבין בצורה מדויקת מהן נקודות התורפה שמקשות, מעכבות ומכשילות את המועמד לקבל את הציון הנדרש. התוצאות המתקבלות מהאבחון שופכות אור על הדברים הבאים:

  • איך אתם חושבים? האם יש לכם חשיבה אנליטית או שאתם עובדים רק בצורה טכנית?
  • מהי רמת הידע ההתחלתית שלכם?
  • אילו מיומנויות למידה יש לכם ומה צריך לשפר בתחום הזה?
  • האם יש לכם סימפטומים להפרעת קשב, לחרדת בחינות או לנושאים אחרים שיכולים לפגוע בציון

עוד לפני קורס ההכנה: אבחון

מה שרבים עושים מיד עם החלטתם להירשם ללימודים אקדמיים, הוא להירשם למועד הקרוב של קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי. פעמים רבות, הם מבינים בדיעבד כי קורס פסיכומטרי לא באמת סייע להם – זאת מאחר ולא אותרה בעיית השורש שגרמה להם לא להצליח במועד הראשון בו הם נבחנו, או לפעמים תכנית העבודה שהייתה יכולה להתאים להם אמורה הייתה להיות מרווחת יותר ועל פני תקופה ארוכה יותר. לכן, ההמלצה היא להירשם תחילה לאבחון – דרכו ניתן לקבל שיקוף מלא שמסייע במתן פתרונות יעילים ואפקטיביים לטובת ההצלחה בבחינה.

"קיבלתי ציון פסיכומטרי גרוע, אני צריך לעשות את הבחינה שוב?"

המון פעמים ישנם אלו המשווים את הציון הפסיכומטרי שלהם לממוצע הארצי ולציונים של נבחנים אחרים. עבור לא מעטים, ציון הפסיכומטרי הוא מעין סמל סטטוס. אין כל חשיבות לציון, כל עוד הוא מאפשר לכם כניסה אל תכנית הלימודים בה אתם חושקים. אם אתם נדרשים לשפר את הציון, מומלץ תחילה לעבור אבחון פסיכומטרי. האבחון ניתן לכם ללא כל עלות וללא כל התחייבות!

adminאיך מתמודדים עם פסיכומטרי גרוע?